PÚDROVÉ OBOČIE

Púdrové obočie je najmodernejšia technika úpravy obočia, ktorá umožní dosiahnuť výraznejší vzhľad obočia. Táto technika má mnoho mien, no technika úpravy obočia tetovaním je v podstate rovnaká. V dnešnej dobe má táto technika úpravy obočia veľkú popularitu hlavne medzi mladými klientkami. Púdrove obočie má výhodu v tom, že okrem požadovaného tvaru dodá aj plnosť a zakryje miesta, kde chĺpky už nerastú. Hlavnou výhodou púdrového obočia je jeho vodeodolnosť. Pri tetovaní sa používajú zásadne farby, ktoré sú netoxické, neobsahujú ťažké kovy, sú prírodné a netestované na zvieratách.

Pre koho je vhodné púdrove obočie?

Tento druh úpravy obočia je vhodný pre klientky, ktoré nemajú dostatok svojho obočia a preto je pre nich používanie ceruzky alebo tieňov neodmysliteľnou súčasťou každodenného rituálu líčenia. Táto úprava obočia je druh výraznejšieho líčenia. Je vhodná aj pre klientky s mastnejšou pleťou.

Ako prebieha proces prípravy na tetovanie obočia?

Pred samotným tetovaním obočia sa podpíše súhlas so zákrokom, kde sa klientka vyjadruje k svojmu zdravotnému stavu. V prípade, že zdravotný stav je nevyhovujúci, zákrok sa nevykoná. Následne sa odkomunikuje s klientkou jej predstava o obočí a zakreslí sa tvar obočia, ktorý by mala klientka odsúhlasiť. Po odsúhlasení tvaru obočia sa vyberá vhodná farba a až potom sa prechádza na samotné tetovanie obočia. Tetovanie trvá približne hodinu, no proces zakreslenia obočia, výberu farby a vypísanie súhlasu so zákrokom trvá približne tiež hodinu. Čiže na celkovú návštevu salónu si vyčlente približne asi 2 hodiny.

Ako prebieha samotné tetovanie?

Proces tetovania obočia je veľmi jednoduchý. Počas aplikácie sa pigment vpravuje do pokožky pomocou špeciálnych sterilných jednorázovych ihiel určených pre tento druh tetovania. Pigment sa aplikuje do horných vrstiev pokožky v rovnomerných vrstvách do hĺbky 0,3 až 0,6 mm na predkreslený a klientkou schválený tvar obočia. Počas tetovania sa na rozdiel od klasického tetovania používa a aplikuje na pokožku anestetikum. Anestetikum zaberá na otvorenej pokožke veľmi rýchlo, čiže klientka necíti žiadnu bolesť počas nasledujúcej aplikácie pigmentu do pokožky. Po ukončení tetovania sa klientke vysvetlí pozákroková starostlivosť, klientka dostáva špeciálny krém na hojenie a ochrannú náplasť na obočie na prvú noc.

Čo robiť a čo nerobiť pred procedúrou tetovania

Minimálne 2 týždne pred tetovaním sa neodporúča obočie farbiť ani jeho laminácia. Aspoň 48 hodín pred zákrokom nie je vhodná návšteva solária, taktiež hneď po návrate z dovolenky nie je vhodné tetovať, ak je pokožka veľmi spálená. Aspoň mesiac pred tetovaním nie je vhodné si robiť chemický peeling. Pred samotnou procedúrou nie je vhodné piť kávu ani energetické nápoje. V prípade, že je klientka chorá, nachladená alebo užíva antibiotiká, odporúčam zmenu termínu. Najskôr po dobratí antibiotík sa môže tetovať až po 14 dňoch. V prípade, že klientka má menštruáciu, bude len o čosi viac precitlivelá.

Aké sú výhody tetovania obočia?

- Vytvorenie prirodzeného tvaru obočia podľa proporcií tváre

- Minimum alebo žiadna starostlivosť o každodenný make-up

- Vyplnenie miest, kde obočie už prestalo rásť

- Úprava asimetrie obočia

- Dlhodobejší efekt

- Rýchle zahojenie po vykonaní tetovania

KONTRAIDIKÁCIE

Kontraindikácie púdrového obočia

- Tehotenstvo a dojčenie

- Lieky na tlak, srdiečko a depresie

- Alergie

- Diabetes

- Vysoký krvný tlak

- Botox

- Epilepsia

- Keloidné jazvy

- Onkologický pacienti ( až po 6 mesiacoch od ukončnia liečby )

- Porucha imunity

- Porucha štítnej žľazy

- Autoimunitné ochorenie

- Kardiostimulátor

TETOVANIE PIER

Tetovanie pier je tiež veľmi žiadanou technikou úpravy. Slúži na vykorigovanie drobných nedostatkov na perách po úraze alebo herpesoch. Pomocou tetovania je možné pery aj opticky zväčšiť a dať im krásny a zvodný tvar. Pery budú po tetovaní plnšie a zvodnejšie.

Proces prípravy na tetovanie pier

Postup je rovnaký ako pri procese tetovania obočia, len úpravy, zameranie a kreslenie sa vykonáva na perách. Pred samotným tetovaním sa vypíše súhlas so zákrokom, zhodnotí sa zdravotný stav. Ak je nevyhovujúci, zákrok sa nevykoná. Pery sa zakreslia, zamerajú a po odsúhlasení klientkou sa následne vykoná tetovanie. Pri tetovaní sa robí jemná linka pomocou jednorázovej sterilnej ihly a pery sa vypĺňajú vybranou farbou. Počas tetovania sa aplikuje na pokožku anestetikum. Anestetikum zaberá na otvorenej pokožke veľmi rýchlo, čiže klientka necíti žiadnu bolesť počas nasledujúcej aplikácie pigmentu do pokožky. Po ukončení tetovania sa klientke vysvetlí pozákroková starostlivosť a klientka dostáva špeciálny krém na hojenie.

Čo robiť a čo nerobiť pred procedúrou tetovania pier

Pred samotným tetovaním pier sa odporúča užívať Herpesin alebo Zovirax, prípadne zvýšiť príjem vitamínu B. V prípade, že ste v minulosti mali herpes, je užívanie týchto antivirotík nevyhnutné. Minimálne 12 hodín pred tetovaním pier nie je vhodné užívanie alkoholu ani drog. Pred samotným zákrokom nie je vhodné piť kávu ani energetické nápoje.

KONTRAIDIKÁCIE

Kontraindikácie pery

- Tehotenstvo a dojčenie

- Lieky na tlak, srdiečko a depresie

- Alergie

- Diabetes

- Vysoký krvný tlak

- Botox

- Epilepsia

- Keloidné jazvy

- Onkologický pacienti ( až po 6 mesiacoch od ukončnia liečby )

- Porucha imunity

- Porucha štítnej žľazy

- Autoimunitné ochorenie

- Kardiostimulátor

KOMBINOVANÉ OBOČIE

Kombinované obočie je zmesou Microbladingu a púdrového obočia. Kombinované obočie je úplne unikátne kvôli svojej jedinečnosti a spojeniu týchto dvoch techník. Microblading ponúka jemné tetované chĺpky a púdrove obočie ponúka výraznosť a sýtosť farieb. Skombinovaním týchto techník docielime jemnosť a zároveň plnosť tetovaného obočia. Microbladingom sa robia jemné chĺpky na začiatok obočia až do polovice obočia a od polovičky obočia sa tetuje púdrové obočie. Kombinované obočie Vám vydrží dlhšie ako samotný Microblading, no kratšie, ako púdrove obočie. Je ideálne pre mladšie aj zrelšie klientky, pre dámy, ktoré majú jemnejšiiu pokožku a viac krvácajú pri zákroku, ale taktiež aj pre mladšie klientky, ktorým samotný Microblading vydrží veľmi krátko. Kombinované obočie je vhodné aj na suchú, ale aj mastnejšiu pokožku. Proces prípravy na tetovanie, samotné tetovanie, ale aj čo robiť a nerobiť pred tetovaním je rovnaké ako pri Microbladingu a púdrovom obočí. Taktiež kontraindikácie sú rovnaké.

Mgr. Katarína Kušnírová

permanentnetetovanie@gmail.com

0949 316 523

MICRO CARE KOŠICE

Senný trh 2

040 01 Košice