MICRONEEDLING - MIKROIHLIČKOVANIE

Microneedling – Mikroihličkovanie

Microneedling alebo doslovný preklad mikroihličkovanie je spájané v súčasnej dobe s mezoterapiou. Mezoterapia sa vykonáva úplne inak, ako microneedling. Základným princípom pri oboch – či už je to microneedling alebo mezoterapia - je narušenie najvrchnejšej časti pokožky za účelom regenerácie pokožky, jej omladenie a hydratovanie, prípadne odstránenie nežiadúcich efektov, ako sú vrásky, akné, jazvy po akné. Pri vykonávaní microneedlingu je základom stimulácia mikrocirkulácie krvy v pokožke, ktorá má za úlohu tvorbu kolagénu a jeho regeneráciu, čiže prinavráca pleti pružnosť a elasticitu. Postupom času a s pribúdajúcim vekom pokožka stráca kolagén a preto ochabuje, ako keby strácala svoju elasticitu. Kyselina hyalurónová, ktorá je primárnou zložkou prípravkou od spoločnosti PhiBrows – PhiLings, preniká až do bunečnej úrovne v pokožke, kde pôsobí na bunky ako molekulárna špongia. Poškodené bunky sa regenerujú a pokožka sa regeneruje z vnútra von. Pleť po aplikácii gélov od spoločnosti PhiBrows – PhiLings, je jemne začervenaná – ako keby spálená od slnka a citlivá na dotyk. Toto začervenanie pretrváva v priemere 3 – 5 hodín od zákroku. Microneedling je bezbolestný zákrok, ktorý sa vykonáva v hĺbke pokožky 0,2 – 0,75 milimetra. Počas prvých dní po zákroku sa na pokožku aplikuje špeciálny gél od spoločnosti PhiBrows – PhiLings, ktorý pleti dodá potrebné vitamíny a hydratáciu. Pleť je krásne jemná, hladká a hydratovaná.

Microneedlink Micro Care Košice

Cieľ microneedlingu – Mikroihličkovania

Cieľom tohto zákroku je hydratácia pleti, zjednotenie tónu pleti a jej zjemnenie. Pleť sa vyhladzuje, jemné vrásky miznú a hlboké vrásky sa zjemňujú už po prvom sedení. Výsledok je viditeľný u mladej pokožky hneď, u zrelšej pokožky až po 24 hodinách. Nevyhnutné je dodržiavať pozákrokovú starostlivosť. Zákrok je možné opakovať 3 x za sebou s odstupom minimálne 14 dní. Počas nasledujúcich 24 hodín je pokožka kompletne zahojená.

Výhody microneedlingu:

- Vypnutie a regenerácia pleti

- Zjednotenie tónu pleti

- Vyhladenie vrások a zjemnenie pleti

- Odstránenie pigmentových škvŕn

- Vypnutie a vyhladenie krku, dekoltu a rúk

- Zjemnenie a odstránenie problémov s akné

- Odstránenie jaziev po akné

- Minimalizácia pórov

- Odstránenie strí

- Zmiernenie príznakov alopécie

- Prinavrátenie rastu vlasov

Microneedling v kombinácii s plazmovým perom Phi Ion je najlepšia kombinácia pre dámy, ktoré sa rozhodli zostať navždy mladé. Je vynikajúcou voľbou aj pre slečny, ktoré sa trápia s akné a jazvami po akné alebo dokonca so začinajúcimi vráskami. Microneedling Vám dodá hydratáciu, odstráni jemné vrásky, rozjasní pleť, zmenší póry a Phi Ion sa postará o hlboké vrásky, vrásky hnevu, padajúce viečka, vačky pod očami, ochabnuté uši alebo lifting a omladenie pier.

Odporúčanie pre aplikáciu kyseliny hyalurónovej sú maximálne tri sedenia počas troch mesiacov a plazmové pero jedno až dve sedenia počas dvoch až troch mesiacov.

PhiIon pero – plazmové pero

Je to neinvazívny a nechirurgický zákrok, ktorý je zameraný na dosiahnutie skvelých výsledkov pri padajúcich viečkach, ochabnutej pokožke pod očami ( takzvané vačky pod očami ) a na odstránenie akýchkoľvek hlbokých vrások na čele, v okolí uší, pier alebo očí. S plazmovým perom sú výsledky viditeľné už po prvom zahojení pokožky, čo v priemere trvá 7 – 10 dní. Celý zákrok je relatívne bezbolestný a výsledky zostávajú viditelné v priemere rok až rok a pol, samozrejme od veku klienta-klientky.

Ako to funguje?

Pri aplikácii plazmového pera je pokožka narušená výbojom, ktorý pochádza z plazmového pera – Phi Ionu. Pokožka je narušená len v jej najvrchnejšej časti, čo znamená, že hojenie prebehne bez problémov a veľmi rýchlo – nie je nutné šitie ani dlhá rekonvalescencia. Po procedúre sú na pokožke viditeľné malinké bodky. Tieto „bodky“ pokožku sťahujú, robia ju tenšou a zároveň sa aktivuje tvorba kolagénu potrebná na obnovu a vypnutie pokožky v oblasti, na ktorej sa vykoná procedúra. Procedúra je relatívne bezbolestná. Po procedúre sa odporúča suché chladenie po dobu nami odporúčanú. Výhodou je, že aj keď potrebujete chodiť do práce, proces hojenia môže pokračovať a vy si pokožku môžete zamaskorvať make-upom.

Aké ďalšie možnosti ponúka Phi Ion – plazmové pero?

Pomocou plazmového pera je možné odstrániť aj rôzne nedokonalosti pokožky, ako napríklad odstránenie fibrómov, znamienok ( po konzultácii s dermatológom ), bradavíc ale aj pigmentových škvŕn.

Mgr. Katarína Kušnírová

permanentnetetovanie@gmail.com

0949 316 523

MICRO CARE KOŠICE

Senný trh 2

040 01 Košice